Кібербулінгу: що це таке і як це зупинити?
Топ 10 питань про Кібербулінгу
Питання 1: Чи є я жертвою Кібербулінгу? Як ви можете відрізнити жарт від знущання?
Всі друзі жартують один з одним, але іноді важко сказати, розважається чи хтось або намагається заподіяти вам біль, особливо в Інтернеті. Іноді вони сміються над цим і кажуть «це всього лише жарт» або ж «не сприймає це так серйозно». Але якщо це вас зачіпає, і ви відчуваєте, що інші сміються над вами, а не з вами, тоді жарт зайшла занадто далеко. Якщо це триває навіть після того, як ви попросили людини припинити, і це продовжує вас поранити, тоді це може бути Буллінг. А коли буллінг відбувається онлайн, це може привести до небажаного увазі широкого кола людей, включаючи незнайомців. Скрізь, де б це не сталося, якщо ви не задоволені цим, ви не повинні терпіти це. Називайте це як хочете, якщо вас це зачіпає і це не припиняється, тоді варто звернутися за допомогою. Припинення Кібербулінгу – це не тільки заклик до хуліганів, але і визнання того, що всі заслуговують на повагу, і в Інтернеті, і в реальному житті.
Питання 2: Які наслідки Кібербулінгу?
Коли буллінг відбувається в Інтернеті, може виникнути відчуття, що вас атакують всюди, навіть у вашому власному домі. Може здатися, що порятунку немає. Наслідки можуть тривати довго і впливати на людину різними способами: Подумки – відчувати себе засмученим, збентеженим, дурним, навіть злим Емоційно – відчувати сором або втрату інтересу до улюблених речей Фізично – втома (втрата сну) або наявність таких симптомів, як болі в животі і головний біль Почуття коли над тобою сміються або коли інші люди переслідують тебе може привести до того, що люди не говорять про проблему або намагаються впоратися з проблемою самостійно. У крайніх випадках Кібербулінгу може навіть привести до того, що люди позбавляють себе життя. Кібербулінгу може вплинути на нас різними способами. Але це можна подолати, і люди можуть знову набути впевненості і здоров’я.
Питання 3: До кого мені слід звернутися, якщо хтось залякує мене онлайн?Чому так важливо говорити про це?
Якщо ви вважаєте, що над вами знущаються, перший крок – звернутися за допомогою до кого-то, кому ви довіряєте, наприклад, до батьків, близькому члену сім’ї або іншому дорослому, кому ви довіряєте. У своїй школі ви можете звернутися до психолога, спортивному тренеру або вашому улюбленому вчителеві. Якщо знущання / буллінг відбуваються на платформі соціальної мережі, розгляньте можливість блокування хулігана і формального повідомлення про її поведінку на самій платформі. Соціальні медіа-компанії зобов’язані забезпечувати безпеку своїх користувачів. Може бути корисно зібрати докази – текстові повідомлення і знімки екрану постів в соціальних мережах – щоб показати, що відбувається. Щоб припинити буллінг, його необхідно ідентифікувати, і повідомлення про нього є ключовим. Це також може допомогти показати хулігану, що його поведінка є неприпустимою. Якщо ви перебуваєте в безпосередній небезпеці, вам слід зв’язатися з поліцією або з персоналом аварійних служб в своїй країні. Facebook / Instagram: якщо ви піддаєтеся знущанням в Інтернеті, ми рекомендуємо вам поговорити з батьками, вчителем або кимось ще, кому ви можете довіряти – у вас є право на безпеку.
Ми також вважаємо, що в соціальних мережах Facebook або Instagram можна прямо повідомити про будь-які знущання. Ви завжди можете відправити нашій команді анонімний звіт з поста, коментарі або розповіді в Facebook або Instagram. У нас є команда, яка цілодобово переглядає ці звіти по всьому світу на більш ніж 50 мовах, і ми видалимо будь-яку інформацію образливого чи залякувати характеру. Ці повідомлення завжди анонімні.
У нас є керівництво по Facebook, яке може допомогти вам пройти через процес боротьби зі знущаннями – або що робити, якщо ви бачите, що над кимось ще знущаються.
У Instagram у нас також є Керівництво для батьків, яке містить рекомендації для батьків, опікунів і довірених дорослих про те, як орієнтуватися в Кібербулінгу, і центральна база даних, де ви можете дізнатися про наших інструментах безпеки.
Twitter: Якщо ви вважаєте, що ви піддаєтеся кібербулінг, найважливіше це переконатися, що ви в безпеці. Дуже важливо, щоб ви могли з кимось поговорити про те, через що ви проходите. Це може бути вчитель, інший дорослий, якому ви довіряєте, або батько. Поговоріть зі своїми батьками і друзями про те, що робити, якщо ви чи ваш друг піддається кібербулінг. Ми закликаємо людей повідомляти нам про облікові записи, які можуть порушувати наші правила. Ви можете зробити це на сторінках підтримки в нашому довідковому центрі або за допомогою механізму звітів в твіттері, клацнувши опцію «Повідомити про твіті» ( “Report a Tweet”).
Питання 4: Я відчуваю Кібербулінгу, але я боюся розповісти батькам про це. Як я можу сказати їм?
Якщо ви відчуваєте Кібербулінгу, спілкування з дорослим, якому ви довіряєте, з ким-то, з ким ви відчуваєте себе в безпеці, є одним з найбільш важливих перших кроків, які ви можете зробити. Розмовляти з батьками не просто для всіх. Але є речі, які ви можете зробити, щоб допомогти розмови. Виберіть час, щоб поговорити, коли ви впевнені, що вони повністю зосереджені на вас. Поясніть, наскільки серйозною є проблема для вас. Пам’ятайте, що вони можуть не настільки добре знати інформаційні технології, як ви, тому вам може знадобитися допомогти їм зрозуміти, що відбувається. Вони можуть не відразу відповісти вам, але вони, ймовірно, захочуть допомогти, і разом ви зможете знайти рішення. Дві голови завжди краще, ніж одна! Якщо ви все ще не знаєте, що робити, розгляньте можливість спілкування з іншими людьми, яким ви довіряєте. Часто про вас піклуються і хочуть вам допомогти набагато більше людей, ніж ви собі уявляєте!
Питання 5: Як я можу допомогти своїм друзям повідомити про випадок Кібербулінгу, особливо якщо вони не хочуть цього робити самі?
Будь-яка людина може стати жертвою Кібербулінгу. Якщо ви бачите, що це відбувається з кимось, кого ви знаєте, спробуйте запропонувати підтримку. Дуже важливо слухати свого друга. Чому вони не хочуть повідомляти про Кібербулінгу? Як вони себе почувають? Поясніть їм, що їм не потрібно нічого офіційно повідомляти, але важливо поговорити з кимось, хто може допомогти. Пам’ятайте, ваш друг може відчувати себе вразливим. Будьте добрими до них. Допоможіть їм продумати, що вони можуть сказати і кому. Запропонуйте піти з ними, якщо вони вирішать повідомити. Найголовніше, нагадайте їм, що ви поруч і що ви хочете допомогти. Якщо ваш друг як і раніше не хоче повідомляти про інцидент, допоможіть йому знайти дорослого, якому він / вона довіряє, який може допомогти їм впоратися з ситуацією. Пам’ятайте, що в певних ситуаціях наслідки Кібербулінгу бути небезпечними для життя. Бездіяльність може призвести до того, що людина може відчути, що все проти нього або що їм все одно. Ваші слова можуть мати значення. Facebook / Instagram: ми знаємо, що комусь може бути складно повідомити. Але це ніколи не нормально, щоб кого-небудь залякували або знущалися над кимось.
Повідомлення про зміст інформації на платформах в Facebook або Instagram може допомогти нам краще захистити вас на наших платформах. Залякування, буллінг і переслідування носять дуже особистий характер, тому в багатьох випадках нам необхідно, щоб людина повідомив нам про цю поведінку, перш ніж ми зможемо його ідентифікувати або усунути.
Повідомлення про випадок Кібербулінгу завжди анонімно в Instagram і Facebook, і ніхто ніколи не дізнається, що ви повідомили нам про цю поведінку. Ви можете повідомити про те, що випробували самі, але так само ви легко можете повідомити про те, що Кібербулінгу відбувається з одним з ваших друзів, використовуючи інструменти, доступні прямо в додатку. Більш детальну інформацію про те, як повідомити про що-небудь, можна знайти в довідковому центрі Instagram і довідковому центрі Facebook. Ви також можете повідомити своєму другові про інструмент в Instagram під назвою Restrict, де ви можете обережно захистити свій обліковий запис, не блокуючи будь-кого, що може здатися різким для деяких людей. Твіттер: ми включили можливість відправлення повідомлення очевидцем, що означає, що ви можете відправити повідомлення від імені іншої людини. Тепер це можна зробити для відправлення особистої інформації та інформації про інших.
Питання 6: Мати доступ до мережі Інтернет, бути онлайн дає мені доступ до великої кількості інформації; але це також означає, що я піддаюся ризику залякувань. Як ми можемо зупинити Кібербулінгу, не відмовляючись від доступу в Інтернет?
Бути онлайн має багато переваг. Однак, як і багато речей у житті, це пов’язано з ризиками, від яких вам потрібно захищатися. Якщо ви відчуваєте Кібербулінгу, ви можете видалити певні програми або деякий час залишатися в режимі офлайн, щоб дати собі час на відновлення. Але вихід з Інтернету не є довгостроковим рішенням. Ви не зробили нічого поганого, так чому ж ви повинні бути в невигідному становищі? Це може навіть дати хуліганам невірний сигнал заохочуючи їх неприпустиму поведінку. Ми всі хочемо припинити Кібербулінгу, і це одна з причин, по якій повідомлення про Кібербулінгу так важливі. Але створення Інтернету, яке ми хочемо, виходить за рамки критики залякування. Нам потрібно задуматися про те, чим ми ділимось або говоримо, що може зашкодити іншим. Ми повинні бути добрими один до одного і в Інтернеті, і в реальному житті. Це залежить від усіх нас!
Facebook / Instagram: для нас важливо зберегти Instagram і Facebook безпечними і позитивними платформами для самовираження, людям буде зручно ділитися своїми думками, тільки якщо вони будуть відчувати себе в безпеці. Але ми знаємо, що Кібербулінгу може перешкодити цьому і створити негативний досвід. Ось чому в Instagram і Facebook ми прагнемо вести боротьбу з Кібербулінгу. Ми робимо це двома основними способами. По-перше, за допомогою технології, щоб люди не відчували і не бачили знущань. Наприклад, люди можуть включити настройку, яка використовує технологію штучного інтелекту, щоб автоматично фільтрувати і приховувати коментарі, призначені для образи чи приниження людей. По-друге, ми працюємо над тим, щоб заохочувати позитивну поведінку і взаємодію, надаючи людям інструменти для настройки їх досвіду в Facebook і Instagram. Restrict – це один з інструментів, призначених для того, щоб ви могли обережно захистити свій обліковий запис і при цьому стежити за хуліганом. Twitter: оскільки сотні мільйонів людей діляться своїми ідеями в Twitter, не дивно, що у нас у всіх можуть бути різні думки. Це одна з переваг, тому що ми всі можемо вчитися на шанобливих розбіжності і дискусіях. Але іноді, після того як ви послухали когось деякий час, ви можете не захотіти більше його чути. Їх право на самовираження не означає, що ви зобов’язані їх слухати.
Питання 7: Як я можу запобігти використанню моєї особистої інформації від маніпулювання або приниження мене в соціальних мережах?
Подумайте двічі, перш ніж публікувати або ділитися чимось в Інтернеті, це може залишитися в мережі назавжди і може бути використано, щоб нашкодити вам пізніше Чи не повідомляйте особисті дані, такі як Вашу електронну адресу, номер телефону або назву вашої школи. Дізнайтеся про налаштування конфіденційності ваших улюблених програм для соціальних мереж. Ось деякі дії, які ви можете зробити на багатьох з них: Ви можете вирішити, хто може бачити ваш профіль, відправляти вам прямі повідомлення або коментувати ваші повідомлення, змінивши параметри конфіденційності вашого профілю. Ви можете повідомляти про образливих коментарях, повідомленнях та фотографіях і запросити їх видалення. Крім «видалення з друзів», ви можете повністю заблокувати людей, щоб вони не могли бачити ваш профіль або зв’язуватися з вами. Ви також можете вибрати коментарі певних людей, щоб вони з’являлися тільки у них, але не блокувати їх повністю. Ви можете видаляти повідомлення в своєму профілі або приховувати їх від певних людей. У більшості ваших улюблених соціальних мереж люди не отримують повідомлення про те, коли ви їх блокуєте, обмежуєте або повідомляєте про них.
Питання 8: Чи існує покарання за Кібербулінгу?
Більшість учбових закладів серйозно ставляться до знущань, Буллінг і вживають заходів проти них. Якщо ви піддаєтеся кібербулінг з боку інших учнів, повідомте про це в своїй школі. Люди, які є жертвами будь-яких форм насильства, включаючи буллінг і Кібербулінгу, мають право на правосуддя і притягнення до відповідальності правопорушника. Закони проти буллінг, особливо щодо Кібербулінгу, є відносно новими і до сих пір не існує повсюдно. Ось чому багато країн покладаються на інші відповідні закони, такі як закони проти переслідування, для покарання за Кібербулінгу. У країнах, де діють спеціальні закони про Кібербулінгу, поведінка в Інтернеті, яке навмисно викликає серйозні емоційні переживання, розглядається як злочинна діяльність. У деяких з цих країн жертви Кібербулінгу звернутися за захистом, заборонити спілкування з зазначеною особою і обмежити використання електронних пристроїв, що використовуються цією особою для Кібербулінгу, тимчасово або назавжди. Тим не менш, важливо пам’ятати, що покарання не завжди є найбільш ефективним способом змінити поведінку хуліганів. Часто краще зосередитися на усуненні шкоди та способи їх усунення відносин. Facebook / Instagram: на Facebook у нас є набір Стандартів спільноти, а на Instagram у нас є Принципи спільноти, яким ми просимо наше співтовариство дотримуватися. Якщо ми виявимо інформацію, зміст якої порушує ці правила, наприклад, в разі знущань або домагань, ми видалимо цю інформацію. Якщо ви вважаєте, що інформація була видалена неправильно, ми також дозволяємо процес апеляції. У Instagram ви можете подати апеляцію на видалення контенту або облікового запису через наш довідковий центр. На Facebook ви також можете пройти той же процес в довідковому центрі.
Питання 9: Інтернет-компанії, схоже, не дбають про онлайн-Буллінг і переслідуваннях. Вони несуть відповідальність?
Інтернет-компанії все частіше і частіше звертають увагу на проблему онлайн-знущань / Кібербулінгу. Багато з них вводять шляхи вирішення цієї проблеми і кращого захисту своїх користувачів за допомогою нових інструментів, керівництв і способів повідомлення про зловживання в Інтернеті. Але це правда, що потрібно ще більше. Багато молодих людей відчувають Кібербулінгу кожен день. Деякі стикаються з екстремальними формами онлайн знущань. Деякі з них в результаті цього наклали на себе руки. Технологічні компанії несуть відповідальність за захист своїх користувачів, особливо дітей та молоді. Всі ми повинні залучати їх до відповідальності, коли вони не виконують ці обов’язки.
Питання 10: Чи існують які-небудь онлайн-інструменти проти знущань для дітей або молоді?
Кожна соціальна платформа пропонує різні інструменти, які дозволяють вам обмежувати, хто може коментувати або переглядати ваші повідомлення або, хто може автоматично підключатися як один, і повідомляти про випадки буллінг. Багато з них включають прості кроки, щоб заблокувати, відключити звук або повідомити про Кібербулінгу.
Ми рекомендуємо вам вивчити їх. Соціальні медіа-компанії також надають освітні інструменти та рекомендації для дітей, батьків і вчителів, щоб підвищити обізнаність про ризики й способи забезпечення безпеки в Інтернеті. Крім того, першою лінією захисту від Кібербулінгу можете бути ви. Подумайте про те, де в вашому співтоваристві відбуваються Кібербулінгу і як ви можете допомогти – підвищуючи свій голос, закликаючи хуліганів, звертаючись до довірених дорослим або підвищуючи обізнаність про проблему. Навіть простий акт доброти може мати велике значення. Якщо ви турбуєтеся про свою безпеку або про те, що трапилося з вами в Інтернеті, терміново поговоріть з дорослим, якому ви довіряєте. Це може бути хтось із вашої родини, хтось із вашої школи. Facebook / Instagram: у нас є ряд інструментів, які допоможуть забезпечити безпеку молоді: Ви можете ігнорувати всі повідомлення від хулігана або використовувати наш інструмент «Обмежити» для прихованої захисту вашого профілю без повідомлення цієї особи. Ви можете модерувати коментарі на свої власні повідомлення. Ви можете змінити свої настройки, щоб тільки ті люди, на яких ви підписані, могли відправляти вам прямі повідомлення. А в Instagram ми відправимо вам повідомлення, що ви збираєтеся опублікувати щось, що може перетнути лінію, спонукаючи вас переглянути. Додаткові поради про те, як захистити себе та інших від Кібербулінгу, можна знайти на наших ресурсах в Facebook або Instagram. Twitter: Якщо люди в Twitter стають дратівливими або негативними, у нас є інструменти, які можуть вам допомогти, і наступний список пов’язаний з інструкціями щодо встановлення параметрів. У нашому керівництві «Викладання і навчання за допомогою Twitter» є ці та інші інструкції. Відключення звуку – видалення твітів облікового запису з вашої тимчасової шкали без скасування підписки або блокування цього облікового запису. Блокувати – заборонити певним облікових записів, акаунтів зв’язуватися з вами, переглядати ваші твіти та стежити за вами Звіт – подача звіту про неналежну поведінку. Сподіваюся інформація була корисною!!!
Як запобігти Кібербулінгу – поради батькам
Не всі загрози для дитини в Інтернет-просторі є результатом дій кіберзлочинців. Часто проблеми юних користувачів можуть бути викликані знущаннями товаришів. Вже давно цькування (буллінг) серед підлітків вийшла за межі школи і поширилася на кіберпростір.
При цьому, знущання в Інтернеті можуть призвести до ще більшого тиску на жертв. В першу чергу це пов’язано з швидким розповсюдженням образливого контенту серед великої кількості людей. Крім цього, через почуття анонімності вчинки і висловлювання кривдників часто значно жорсткіше, ніж в реальному житті.
Що таке Інтернет-цькування і як її розпізнати
Однак бувають випадки, коли цькування в мережі є продовженням жорстокого поводження товаришів в реальному світі.
Найчастіше знущання передбачають залякування жертви, поширення чуток або зображень з образливим підтекстом, публікацію особистої інформації або фотографій, загрози, створення фіктивних сторінок.
Платформою для Кібербулінгу стати соціальні мережі, додатки для обміну миттєвими повідомленнями, електронна пошта, форуми, блоги, онлайн-відеоігри.
Образливий контент в Інтернеті поширюється значно швидше, ніж в реальному житті, тому зростає і тиск на жертву. Інформація може набувати вірусний характер, в такому випадку зупинити її поширення або видалити з мережі вже майже неможливо.
Якщо ваша дитина все ж став жертвою Кібербулінгу, важливо вчасно це розпізнати. Серед основних ознак – часті зміни настрою, нервові відповіді на питання, спроби уникнути спілкування з однолітками, пропустити школу і видалення профілів з соціальних мереж. Звичайно, жоден з цих ознак не є гарантією того, що над підлітком знущаються, але вони точно повинні викликати занепокоєння у батьків.
Протидія кібербулінг – виховання і діалог
Навчіть дітей правилам поведінки в Інтернеті
Розкажіть про користь використання мережі
Дуже важливо не забороняти гаджети, а показати способи їх використання для власного блага, зокрема для доступу до потрібної інформації, саморозвитку, навчання, спілкування і пошуку нових друзів.
Розкажіть, що скаржитися на кривдника – це нормально
На додаток до розмови з батьками, про неприйнятну поведінку в Інтернеті можна і потрібно повідомляти на самих платформах. Майже у всіх соціальних мережах є можливість поскаржитися на публікації, коментарі і навіть профілі, які поширюють небезпечне або образливий контент. Після отримання певної кількості таких скарг публікація або профіль автоматично видаляються. Варто зазначити, що такі скарги є абсолютно анонімними.
Заохочуйте відкритий діалог
Досить часто юні користувачів думають, що їх онлайн-проблеми батькам важко зрозуміти. Почасти це викликано упевненістю підлітків в недостатній поінформованості батьків про сучасні технології. Іншою причиною уникнення діалогу може бути різниця в сприйнятті цифрового життя. Для дорослих проблеми в Інтернеті можуть бути незначними, тоді як підлітки можуть сприймати їх дуже серйозно. Саме тому батькам потрібно з розумінням підходити до кожної проблеми в цифровому світі і допомагати з їх вирішенням.
Незважаючи на те, що юні користувачі знають більше про способи використання технологій, дорослі мають більше реального досвіду. Важливо, щоб це розуміли і самі діти. Першим кроком до побудови діалогу про Кібербулінгу може стати обговорення теми і шляхів вирішення цієї проблеми. Батькам важливо бути відвертими і дати підліткам зрозуміти, як діяти в подібній ситуації. Також потрібно пам’ятати, що заохочувати говорити про свої страхи і проблеми набагато продуктивніше, ніж застосовувати покарання.
Замість строгих обмежень сприяйте безпечного використання Інтернет-технологій та беріть участь у взаємодії між дитиною і пристроями. Допомогти в цьому можуть інструменти батьківського контролю, які дозволяють блокувати веб-сторінки з потенційно небезпечним вмістом, а також встановлювати обмеження на використання пристроїв.