Корисні посилання
Закон України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”
Алгоритм дій у випадку проявів булінгу в Лисичаському професійно торгово-кулінарному ліцеї
- Якщо підліток став свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, викладачу, майстру, психологу, соціальному педагогу або безпосередньо директору.
- Окрім цього, підліток може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги. Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник ліцею, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
- Після отримання звернення підлітка, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор ліцея має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.
- Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
Технології реагування працівників ліцея на виявлені або встановлені факти булінгу:
- При встановленні факту або підозрі на наявність булінгу батьки або педагог повідомляє про це адміністрацію закладу.
- Адміністрація спільно із соціально-психологічною службою ліцея невідкладно реагує на представлені факти.
- Безпосередня робота класного керівника, практичного психолога та соціального педагога з булерами та жертвами.
- Бесіда з учнями групи щодо з’ясування проявів булінгу.
- Бесіда окремо з булерами та окремо з жертвами третирування.
- Бесіда окремо з батьками булерів та окремо з батьками жертв булінгу щодо ситуації, що склалася та визначення шляхів її подолання.
- Відпрацювання навичок поведінки жертв та виведення їх зі стану жертви.
До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.
У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
Тиждень проти булінгу
Кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути світком, або самі стали тими, хто ображає. Цілу неділю наш учбовий заклад намагався зрозуміти що таке,Булінг. Размовляли про насильство та жорстокість, які направлена на одну особу,спробували зрозуміти почуття жертви Булінгу.
Протягом тижня ми спробували зрозуміти почуття жертви, та обговорювали поведінку агресора, а найголовніше, разом знаходили шляхи допомоги для постраждалих учнів.