«Кожна людина має право на життя, свободу та особисту недоторканість»

В учбовому закладі  «Лисичанськом професійно торгово-кулінарному ліцеї» пройшов тренінг на тему:

«Торгівля людьми на сучасному етапі розвитку цивілізації»

Мета цього тренінгу була розкрити Сучасне рабство. Попередити про особливу небезпеку що чатує на порозі сучасного світу, а також підвищити правові знання здобувачів освіти. Але ж воно  може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі,  та освіти.  

Високий рівень безробіття в Україні, є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, молодь їде за кордон шукати роботу, і через свою довірливість часто стає жертвою різноманітних методів та форм експлуатації. 

З метою убезпечення потрапляння здобувачів освіти  у ситуацію торгівлі людьми, пропонуємо соціальний відеоролик щодо протидії торгівлі людьми під назвою «Життя на продаж». А також розглядали види торгівлі людьми, обговорювали різні ситуації, та форми.

Здобувачи осіти получили наглядний матеріал проти торгівлі людьми. Дє ознайомилися куди звертатися за допомогою.

previous arrow
next arrow
PlayPause
previous arrownext arrow
Slider

Масштаби торгівлі людьми

За даними ООН, щорічно через міжнародні кордони продають від 600 до 800 тис. осіб. (без урахування внутрішньої торгівлі в окремо взятій країні)

  • За оцінками Центру безпеки людини, щорічно у ситуацію торгівлі людьми потрапляє 4 млн.осіб;
  • За даними Міжнародної організації праці (МОП), нині у примусовій праці задіяні близько 12,3 млн. осіб.,  у т.ч. 2,4 млн. – у результаті торгівлі людьми;
  • Згідно з даними ООН, кожен п’ятий постраждалий  – дитина
  • За даними ЮНІСЕФ, жертвами торговців людьми щорічно стають 1,2 млн. дітей;
  • За даними ОБСЄ, в Україні понад 30 тис. осіб щорічно стають жертвами торгівлі людьми.


Поняття торгівлі людьми

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми (особливо жінками і дітьми) і покарання за неї) що доповнює конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності ст.3

«Торгівля людьми» означає здійснювані з метою експлуатації
вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання  людей шляхом загрози силою або її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю положення, або шляхом підкупу, у вигляді платежів або вигод, для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

Кримінальний кодекс україни, ст.149

Торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи, – караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Закон україни «Про протидію торгівлі людьми»

previous arrow
next arrow
PlayPause
previous arrownext arrow
Slider

Нелегальна міграція  і трудова експлуатація

previous arrow
next arrow
PlayPause
previous arrownext arrow
Slider

Корисні телефони:

  • Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78
  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527  (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell )
  • Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57
  • Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  МВС України:  (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00  до 18:00)
  • В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36 (цілодобово)
 
Кожному, хто потрапив у рабство, можна допомогти та покарати кривдників, але для цього потрібно повідомити відповідні служби.