Європейський день боротьби з торгівлею людьми – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2019 р. Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей разом з відділом молоді та спорту Лисичанської міської ради провели інформаційну акцію по нашому місту до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, яка спрямована на ознайомлення жителів міста з проблемою торгівлі людьми.

 Торгівля людьми – це злочин,
жертвами якого можуть стати чоловіки,
жінки і діти як з метою примусової праці,
так і сексуальної експлуатації.

Нині щороку жертвами цього злочину стають близько 2 млн осіб, причому третина з них – діти. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.

На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. І якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація.

Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.

Варто нагадати, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про протидію торгівлі людьми». У цьому ж році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля.

Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

 «Я – не товар»