22 квітня Міжнародний день Землі – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

22 квітня Міжнародний день Землі

22 квітня Міжнародний день Землі

Яка прекрасна наша планета! Сьогодні вона іменинниця! 22 квітня, не звичайна дата! Сьогодні жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі.

Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

 Цікава історія походження цього свята. Вона пов’язана з ім’ям Джона Мортона – адміністратора штату Небраска. 19 сторіччя, переїхавши до цього штату, він звернув увагу на факт, що поодинокі дерева пустельної території прерії штату вирубувалися для будівництва житлових будинків та їх опалення. Джон Мортон запропонував проведення дня, присвяченого благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. Лише за один день було висаджено понад 1 млн. дерев. Після цього у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.

Вперше День Землі відсвяткували у 1970 році в США. Ця акція мала такий успіх (до акції приєдналось 20 млн. людей), що її вирішили зробити щорічною. Згодом свято поширилося і зараз відзначається по всій планеті.

У 2009 році на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН це свято було проголошено міжнародним.

У планети Земля є свій власний прапор, який представляє собою звичайний космічний знімок блакитної кулі на тлі безкрайнього простору Всесвіту. Авторами фото є екіпаж корабля «Аполлон-17»,  на шляху до природного супутника Землі -Місяця.

Безпосередньо Міжнародний день Землі забезпечили оригінальним символом. Це буква грецького алфавіту «тета» зеленого кольору у вигляді вертикального еліпса з горизонтальною перемичкою всередині. Символ красується на білосніжному тлі. Сама буква відповідає числовому значенню – цифрі 9,що  уособлює непорушний зв’язок з космосом.

 У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 1954 року. Він відлитий з монет –  дитячих пожертв з усіх континентів. У нього також вплавлені ордени та медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні промовляє: “Хай живе загальний мир у всьому світі”.

У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький  внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.

Нашу голубу планету часто порівнюють з величезним космічним кораблем, який летить просторами Всесвіту. А людство – екіпаж цього корабля. Красиве і мудре порівняння. Але ми всі повинні осмислити, що у нашого космічного корабля немає аварійного виходу. Тому й лунає сьогодні: «Тривога на космічному кораблі «Земля»! Майбутнє Землі у небезпеці!»

  Памятайте!

Кожної години на нашій планеті :

  • 1700 акрів продуктивної землі стає пустелею!
  • Близько 200 дітей помирають з голоду!
  • 55 чоловік отруюються і гинуть від пестицидів і хімічних речовин!.
  • 1000 чоловік вмирають від отруєння водою!
  • 2000 тонн кислотних дощів випадає в Північній півкулі!
  • 5-6 видів тваринного чи рослинного світу зникають!

Кожної хвилини:

  • Знищується більше 51 акра тропічних лісів!
  • Використовується близько 35 000 барелів нафти!
  • Знищується 50 тонн родючого ґрунту через неправильне його використання !
  • Виділяється більше 12 000 тонн вуглекислого газу в атмосферу!

В життя ввійшла людина непомітно
І тихо землю заселила всюди.
А зникнуть може з гуркотом всесвітнім,
Хоча почути нікому вже буде.
Невже й загроза всеземної смерті
Не змусить нас обачнішими бути?
Дверима можна грюкнуть спересердя,
Планетою ж… Та схаменіться, люди!

На день народження звичайно приходять з подарунками. Що ж ми можемо подарувати нашій планеті?

Посадить кожен деревце —
І буде ліс шуміти.
Давайте зробимо ми це,
Чудово ж буде, діти!
І зацвіте Земля в вінку.
Як будуть всюди квіти.

І кожну стежечку в’юнку
Ми зможем обсадити.
Джерельця всі розчистим ми
Від краю і до краю.
Давайте будемо людьми
Нас так Земля благає.

  «Встав зранку, вмився, привів у порядок себе – приведи в порядок і свою планету», – писав Антуан де Сент-Екзюпері у «Маленькому принці».