З Днем Конституції України! – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

З Днем Конституції України!

З Днем Конституції України!

#українські_свята

В Україні 28 червня святкують державне свято – День Конституції.

Сьогодні виповнюється 26 років від дня ухвалення Основного Закону. Цього року Україна відзначає День Конституції в умовах воєнного стану, повідомляє Укрінформ.

28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилині після майже доби безперервної роботи Верховна Рада прийняла та ввела в дію Конституцію.

Цій події передували 6 років важкої праці, консультацій, криз та домовленостей.

Новий конституційний процес розпочався відразу після ухвалення 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України» – вже у жовтні було створено Конституційну комісію. Між 1991-1996 pp. комісіями, окремо створеними Верховною Радою та Президентом, було складено кілька проектів Конституції. Вони довго обговорювалися, доповнювалися та доопрацьовувалися. Найгостріші суперечності викликали питання поділу влади та власності, державна символіка, статус російської мови та статус Республіки Крим. Ліві сили схилялися у бік зменшення ролі президентської влади, приватновласницьких відносин, за надання однакового статусу українській та російській мовам та збереження автономного статусу Криму. Праві, в яких об’єдналися представники «партії влади», підприємницькі кола та депутати національної культурно-мовної орієнтації, виступали за сильну президентську вертикаль, гарантування всієї повноти приватних прав, панування української мови та ліквідацію автономії Криму. Тим часом у країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами.

На центральній площі міста, де цвіте акація,
Конституцію держави оголосила нація,
Запорізький гетьман Орлик для свого народу,
Постарався, щоб жили по свому закону.
Не одні ще покоління старались, боролись,
Та про вільну Україну мріяли й молились.
Щоби ми в своїй країні могли вільно жити,
Довелось нашим героям свою кров пролити.
На центральній площі міста, де цвіте акація,
Українську Конституцію знов святкує нація,
Нація нова і вільна, вільна в своїм краю,
Любіть свою Україну! З святом вас вітаю!