Всесвітній день психічного здоров’я
#Соціальний педагог #Практичний психолог
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня.
В Україні цей день відзначають з 1992 року. Сьогодні тема психічного здоров’я є актуальною для усього населення України, адже в умовах постійного психо-емоційного напруження особливо важливо зберігати психічну стійкість.

Психічне здоров’я є важливою частиною загального здоров’я і самопочуття. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, психічне здоров’я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, при якому людина може реалізувати власні здібності, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.
Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій.
Основою психічного здоров’я вважають стан загального душевного комфорту, який адекватно регулює поведінку людини в процесі життєдіяльності.
Психічне здоров’я має велику цінність, оскільки воно співвідноситься з самою суттю того, що робить нас людьми: тим, як ми взаємодіємо, спілкуємося, вчимося, працюємо і переживаємо страждання і щастя. Гарне психічне здоров’я допомагає людям виявляти нормальну поведінку, яка дозволяє забезпечити безпеку і здоров’я їх самих і навколишніх.
Психічне здоров’я, як про нього піклуватись
- Розпізнавайте ознаки стресу та реагуйте.
Зниження активності, безсоння і дратівливість — лише деякі ознаки, на які слід звернути увагу. Піклуйтеся про себе та не ігноруйте причини поганого самопочуття та стресу.
- Дотримуйтесь режиму дня.
Пам’ятайте про час роботи, відпочинку та повноцінний сон. Розлад сну загрожує емоційним виснаженням та може призвести до розвитку багатьох ускладнень здоров’я.
- Здоровий спосіб життя та звички.
Відмова від шкідливих звичок. Надмірне перебування за комп’ютером може зашкодити фізичному та психічному здоров’ю! Намагайтесь мінімізувати час перебування у соціальних мережах. Витратьте час, який проводите в Інтернеті, на спілкування з рідними, вивчення іноземної мови, читання.
- Підтримуйте спілкування з іншими людьми.
Спілкування допоможе близьким та Вам відчувати себе важливими. Це дозволить не залишатись на самоті з переживаннями, переключитись від негативу та отримати приємні емоції.
- Позитивні емоції та збереження оптимізму.
Наші думки здатні впливати навіть на процеси у нашому організмі. Знайдіть для себе низку приємних важливих занять.
Здоров’я людини, в тому числі й психічне, в першу чергу залежить від неї самої. Щоб подбати про своє психічне здоров’я варто:

- знайти хобі та розвивати його;
- організувати час та простір для якісного сну;
- бути активним (багато ходити, займатися спортом тощо);
- спілкуватися з цікавими людьми.
Прості щоденні дії допоможуть вам підтримувати на високому рівні свій психоемоційний стан і підвищать опірність стресам:
- Кожен ранок починайте з подяки. Подяка допомагає цінувати те, що ми маємо, і відчувати турботу та любов навколишніх людей і світу.
- Щодня знаходьте джерела радості. Радість і сміх наповнюють нас життєвою силою і здатністю накопичувати позитивну енергію.
- Одразу обговорюйте проблеми, що виникають у стосунках і на роботі. Замикаючись у собі та накопичуючи невдоволеність, образу, страх, гнів, ми таким чином наповнюємо наш «емоційний резервуар» негативними емоціями.
- Кожен день робіть щось для інших. Розуміння, що ви приносите користь людям, додає задоволеність життям і впевненість у собі.
- Щодня обіймайтеся зі своїми близькими. Психотерапевт Вірджинія Сатир стверджує що:
«4 обіймів на день потрібні нам для того, щоб вижити, 8 – щоб відчути гармонію життя, а 12 – щоб рости над собою».
Здоров’я кожного залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем.
Будьте уважними один до одного та бережіть власне психічне здоров’я. Адже це запорука щасливого життя і довголіття!