Всесвітній день психічного здоров’я – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я

#Соціальний педагог #Практичний психолог


Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня.

В Україні цей день відзначають з 1992 року. Сьогодні тема психічного здоров’я є актуальною для усього населення України, адже в умовах постійного психо-емоційного напруження особливо важливо зберігати психічну стійкість.

Психічне здоров’я є важливою частиною загального здоров’я і самопочуття. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, психічне здоров’я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, при якому людина може реалізувати власні здібності, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.

         Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій.

         Основою психічного здоров’я вважають стан загального душевного комфорту, який адекватно регулює поведінку людини в процесі життєдіяльності.

Психічне здоров’я має велику цінність, оскільки воно співвідноситься з самою суттю того, що робить нас людьми: тим, як ми взаємодіємо, спілкуємося, вчимося, працюємо і переживаємо страждання і щастя. Гарне психічне здоров’я допомагає людям виявляти нормальну поведінку, яка дозволяє забезпечити безпеку і здоров’я їх самих і навколишніх.

Психічне здоров’я, як про нього піклуватись

 • Розпізнавайте ознаки стресу та реагуйте.

Зниження активності, безсоння і дратівливість — лише деякі ознаки, на які слід звернути увагу. Піклуйтеся про себе та не ігноруйте причини поганого самопочуття та стресу.

 • Дотримуйтесь режиму дня.

Пам’ятайте про час роботи, відпочинку та повноцінний сон. Розлад сну загрожує емоційним виснаженням та може призвести до розвитку багатьох ускладнень здоров’я.

 • Здоровий спосіб життя та звички.

Відмова від шкідливих звичок. Надмірне перебування за комп’ютером може зашкодити фізичному та психічному здоров’ю! Намагайтесь мінімізувати час перебування у соціальних мережах. Витратьте час, який проводите в Інтернеті, на спілкування з рідними, вивчення іноземної мови, читання. 

 • Підтримуйте спілкування з іншими людьми.

Спілкування допоможе близьким та Вам відчувати себе важливими. Це дозволить не залишатись на самоті з переживаннями, переключитись від негативу та отримати приємні емоції.

 • Позитивні емоції та збереження оптимізму.

Наші думки здатні впливати навіть на процеси у нашому організмі. Знайдіть для себе низку приємних важливих занять.

Здоров’я людини, в тому числі й психічне, в першу чергу залежить від неї самої. Щоб подбати про своє психічне здоров’я варто:

 • знайти хобі та розвивати його;
 • організувати час та простір для якісного сну;
 • бути активним (багато ходити, займатися спортом тощо);
 • спілкуватися з цікавими людьми.

Прості щоденні дії допоможуть вам підтримувати на високому рівні свій психоемоційний стан і підвищать опірність стресам:

 1. Кожен ранок починайте з подяки. Подяка допомагає цінувати те, що ми маємо, і відчувати турботу та любов навколишніх людей і світу.
 2. Щодня знаходьте джерела радості. Радість і сміх наповнюють нас життєвою силою і здатністю накопичувати позитивну енергію.
 3. Одразу обговорюйте проблеми, що виникають у стосунках і на роботі. Замикаючись у собі та накопичуючи невдоволеність, образу, страх, гнів, ми таким чином наповнюємо наш «емоційний резервуар» негативними емоціями.
 4. Кожен день робіть щось для інших. Розуміння, що ви приносите користь людям, додає задоволеність життям і впевненість у собі.
 5. Щодня обіймайтеся зі своїми близькими. Психотерапевт Вірджинія Сатир стверджує що:

«4 обіймів на день потрібні нам для того, щоб вижити, 8 – щоб відчути гармонію життя, а 12 – щоб рости над собою».

Здоров’я кожного залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем.

Будьте уважними один до одного та бережіть власне психічне здоров’я.  Адже це запорука щасливого життя і довголіття!