День кондитера – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

День кондитера

День кондитера

#професійні свята


3 травня в Україні святкують День кондитера. Це не просто фахівці, які тішать нас смаколиками, а й справжні митці, які вже давно довели, що робота кондитера порівнюється з роботою художника та архітектора.

День кондитера бере свої початки з 1932 року, коли був заснований Всесоюзний науково-дослідний інститут кондитерської промисловості.

Вперше в Європу ввезли кондитерські вироби під час мусульманського вторгнення в далекому VII столітті. Цікаво, що до того моменту європейці тішили себе лише свіжими фруктами та сухофруктами. Першими ж були єгиптяни, які вміло готували смачні десерти з суміші меду, фруктів, прянощів, горіхів та інших зерен.

Відомо, що історія кондитерського мистецтва сягає давніх часів, коли люди використовували у своїх стравах мед, фрукти, прянощі, а потім вчилися отримувати цукор з соку тростини в Індії. 

Після цього солодощі у Європу почали привозити зі Сходу. Наприкінці 15 – на початку 16 століття кондитерське мистецтво виникло в Італії. Це було пов’язано з появою та поширенням цукру у тих регіонах.

Слово “кондитер” могло мати іншу назву. До прикладу, була версія “цукровар” або “маршмеллер”. Звичне для нас слово походить від італійського слова “кандіере”, яке означає “варити в цукрі”. А от найбільш стрімкий розвиток на теренах Європи кондитерська справа мала в Венеції (до кінця XV – початку XVI століття).

Кондитерська справа – точна наука, адже головним правилом цього мистецтва є дотримання пропорцій. Тут уже не вийде додавати інгредієнти “на око”, адже такий метод може лише перевести продукти. У кондитерській справі потрібно уважно слідкувати за температурами приготування та в точності дотримуватися рецептури.


Цікаві факти:


Ви будете вражені, але круасан винайшли не у Франції. Цей популярний смаколик уперше з’явився в Австрії. В кондитерських літописах навіть існує легенда, згідно з якою, в 1683 році віденський пекар Пітер Вендлер приготував перший круасан в честь безуспішної облоги турками Відня.


Популярні у всьому світі макарони (фр. macaron)  з’явилися на світ завдяки сестрам-монахиням ще в кінці 18 століття. Щоправда, тоді вони були не такі яскраві та не мали начинки. Це було просто мигдалеве печиво. На межі 1900-х років про макарони згадав успішний підприємець та майстер Laduree, П’єр Дефонтен. Він й вирішив поєднати два печивка з ганашем (ароматним кремом на основі свіжих вершків, шоколаду та вершкового масла).


Шоколадна річка у фільмі “Чарлі та Шоколадна фабрика” була по-справжньому зроблена з шоколаду та складалася з понад 500 літрів води, змішаної з вершками та шоколадом. Щоправда, така “водойма” не довго мала естетичний вигляд.


А от найбільш дивовижні цукерки виготовляють в Фінляндії. Там можна знайти кислі, солені та навіть зі смаком нафти.