World No-Tobacco Day – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

World No-Tobacco Day

World No-Tobacco Day

#Соціальний педагог #Практичний психолог


Всесвітній день без тютюну – встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції з метою інформування широких верств населення щодо небезпечних наслідків від вживання тютюну та впливу вторинного тютюнового диму. Перед світовою спільнотою постало завдання – домогтися того, аби в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла.

З нагоди цього дня в закладі освіти було оформлено віртуальний інформаційний бюлетень «Всесвітній день без тютюнопаління» та розроблено інформаційний буклет «Поради, як допомогти близькій людині позбутися тютюнової залежності», з якими можуть ознайомитися учасники освітнього процесу.

Вживання тютюну є однією із найбільш серйозних загроз для здоров’я. Основними причинами смертей, пов’язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання та  захворювання органів дихання.

В Україні палить близько 60% чоловіків та 11,2% жінок. Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.

Основне завдання відзначення Всесвітнього дня без тютюну – захистити теперішнє та майбутнє покоління не тільки від руйнівних наслідків для здоров’я, пов’язаних з тютюном, але також і від соціальних, екологічних та економічних наслідків вживання тютюну. Важливим кроком є профілактична, інформаційна робота задля попередження та запобігання розповсюдження тютюнової залежності.

Важливо розуміти, що тютюнопаління впливає не тільки на курця, але і на все суспільство в цілому.


Причини кинути курити вже сьогодні:

Здоров’я. Відмовившись від тютюнових виробів, ви отримуєте всі шанси прожити набагато довше.

Фінансові переваги. Куріння – дороге задоволення. Часто люди навіть не замислюються над тим, які суми вони витрачають на тютюновий дим. Пропонуємо підрахувати: якщо за день ви викурюєте  пачку сигарет вартістю, скажімо, 50 гривень, це означає що ваші річні витрати на тютюн становлять близько 18 000 гривень!


Зовнішній вигляд. Нікотин негативно впливає на шкіру: вона стає сухою та набуває сіруватого кольору. Через надмірну сухість шкіри навколо очей та рота швидше з’являються зморшки. А ще від куріння жовтіють зуби та кінчики пальців.


Відчуття свободи. Куріння – це кайдани!

Уже давно відомо, що нікотин викликає сильну залежність. Проте сьогодні існує достатня кількість успішних і ефективних методів відмови від куріння.

Як допомогти курцю?

Процес припинення куріння може бути тривалим та непростим, бо тютюнопаління викликає сильну залежність. Якщо поряд є близька людина, яка готова підтримати та допомогти у цьому, вірогідність досягти успіху значно підвищується.


Поради, як допомогти близькій людині позбутися тютюнової залежності:

  • Коли ви йдете кудись разом, вибирайте місця, де не палять.
  • Пропонуйте спільні прогулянки та спільну фізичну активність.
  • Будьте поряд! Іноді людині, яка перебуває у процесі припинення куріння, потрібно просто поговорити.
  • Покажіть позитивний приклад, як ви справляєтеся зі стресом або поганим настроєм без сигарет.
  • Звертайте увагу людини на усі позитивні моменти, пов’язані з припиненням куріння, зокрема, нагадуйте про причини, заради яких людина вирішила кидати.
  • Говоріть про те, що більшість людей пробують кинути курити декілька разів перед тим, як кинуть остаточно. Однак кожна спроба є кроком до поставленої мети.
  • Підтримуйте та заохочуйте людину навіть тоді, коли вона робить щось не так. Не дозволяйте втратити віру у себе та свій успіх.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням – це привід ще раз проаналізувати, що важливіше: здоров′я чи сумнівне задоволення!