З днем працівників освіти! – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

З днем працівників освіти!

З днем працівників освіти!

#українські_свята


Щорічно в першу неділю жовтня в Україні відзначають День працівника освіти. Цього року святкування відбувається в умовах повномасштабного вторгнення росії, яка руйнує заклади освіти та змушує вчителів та здобувачів освіти шукати нові способи продовжувати освітній процес.


Вітання від вчителів з Миколаївщини

Цікаві факти:

  • Світові опитування свідчать, що вчителі поступаються тільки військовим і лікарям в рейтингу професій, від яких залежить добробут суспільства.
  • Дослідники стверджують, що вчитель настільки ж важка професія, як і диспетчер повітряного руху, пілот або пожежний. Рівень стресу у них знаходиться приблизно на тому ж рівні.
  • 33% вчителів звільняються протягом перших трьох років з початку роботи, 46% — протягом перших п’яти років.
  • Шкільний учитель, здебільшого – жіноча професія. В Україні 81% вчителів становлять жінки. А частка чоловіків в початковій школі майже нульова. Для порівняння: у Франції в середній школі 58% жінок, у Великобританії та Гонконгу – 52%, в Німеччині – 45%, в Японії – 32%.
  • За даними міжнародного дослідження, середній вік вчителя – 52 роки.
  • Свято «День вчителя» в жовтні відзначають: в Узбекистані – 1 жовтня; в Пакистані спільно зі Світовим святом; на Шрі-Ланці – 6 жовтня; в Лаосі, Білорусі, Киргизстані, Латвії, Україні відзначається в першу неділю жовтня; Національний день освіти – свято Польщі відзначається 14 жовтня; День вчителя в Бразилії відзначається 15 жовтня; в Чилі відзначається 16 жовтня; в Австралії відзначають в останню п’ятницю в жовтні. Це далеко не повний список. Професійне свято вчителів поважають в усьому світі і кожній культурі. Наприклад, це свято вересня в Індії, Сінгапурі, Гонконзі і КНР, в Аргентині, в Гондурасі, в Брунеї, на Тайвані.

Зі святом Вас, шановні працівники освіти!