Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

#СпільнимиСилами #СтопНасильству


Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.

Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

«16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

На сьогоднішній день, значно зросла кількість часу, яку здобувачі освіти проводять в мережі Інтернет, що не лише шкодить здоров’ю, а й збільшує ймовірність потрапляння під впливом різноманітних ризиків в цифровому середовищі. Для підвищення обізнаності рекомендуємо інформаційні матеріали щодо запобігання насильству та експлуатації дітей в цифровому середовищі, зокрема:

1) відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті (https://vimeo.com/477933967);

2) відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей (https://vimeo.com/292080839);

3) буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та реалізації прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді (https://rm.coe.int/learn-about-your-rights-in…/1680a052c2);

4) брошура для підлітків «Тож це сексуальне розбещення?» (https://rm.coe.int/translation-so-this-is…/16809ee500);

Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства:

Національна поліцію за номером 102

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів          0 800 500 501, або 527 (безкоштовно з мобільних телефонів)

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів)

Не будьмо байдужими до тих, хто поряд!