Міжнародний день волонтера – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

Міжнародний день волонтера

Міжнародний день волонтера

#міжнародні свята


Щорічно 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтера – International Volunteer Day.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник.

В Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р.

05 грудня здобувачі освіти Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею долучилися до Національного онлайн-уроку волонтерства.

За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, зокрема — як волонтери. Ініціатива покликана залучити їх до волонтерської роботи, розвивати лідерські якості, організаційні здібності, наполегливість і впевненість. Організатори сподіваються, що проект допоможе підтримувати психічне та фізичне здоров’я підлітків під час війни.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, проте в Україні слово «волонтер» набуло нового звучання і змісту з 2014 року.  Революція Гідності дала поштовх для його розвитку й нині – це потужний громадянський рух. Шукати по всьому світу бронежилети, дрони та тепловізори для захисників, плести маскувальні сітки, готувати смачну їжу, знаходити потрібні ліки, здавати кров пораненим… І це лише частина того, чим щодня займаються українські волонтери.

Для того, щоб стати волонтером, не потрібен досвід чи спеціальна освіта, а лише бажання допомогти та підтримати тих, хто цього потребує найдужче.

Протягом дня в закладі освіти до Міжнародного дня волонтера класними  керівниками, майстрами виробничого навчання  проведені виховні години «Волонтери – люди доброї волі », спрямовані на популяризацію волонтерської діяльності та участь учнівської молоді у волонтерській діяльності. В рамках виховної години в закладі освіти стартувала акція  «Виготовлення листів-подяки, листів-привітання для ЗСУ та волонтерів».