День української жінки – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

День української жінки

День української жінки

#українські_свята


25 лютого виповнилось 153 роки від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Інтерес до її творчості не згасає і нині. Про неї говорять: “шляхетна дама, міська євроінтеграторка, безапеляційна патріотка, інтелектуалка».
Це одна з найвизначніших постатей нашої культури. Попри складну долю мужня жінка знаходила натхнення і створила геніальні поетичні, прозові й публіцистичні твори, а також блискавично перекладала світову класику. Її слова “Я хочу крізь сльози сміятись” є життєвим девізом багатьох українців у наші часи.

А якою знають Лесю Українку учні нашого навчального закладу?
В рамках проведення у закладах освіти заходів з європейської інтеграції у 2024 році, не залишаючись байдужими до творчості письменниці, здобувачі освіти 3 курсу взяли участь у виховній годині до святкування роковин Лесі Українки. Вони створили відеороліки, в яких продекламували поезії Лесі Українки: «Contra spem spero!» (Без надії сподіваюсь!) , «До мого фортепіано», «Слово! Чому ти не твердая криця?» , «Стояла я і слухала весну» під чарівну музику Мирослава Скорика.
Лесі Українки давно немає серед живих. Та до нас вона промовляє своїми поетичними творами, вчить нас життєвої мудрості.


«Образ Лесі Українки є образом сучасних українських жінок. Бажаємо міцності духу, краси, мирного майбутнього і звичного тихого жіночого щастя вам, Українські Жінки!»