# ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ПРО ШКОДУ НАРКОТИКІВ – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

# ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ПРО ШКОДУ НАРКОТИКІВ

# ПАМ’ЯТКА ДЛЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ ПРО ШКОДУ НАРКОТИКІВ

#корисна_інформація #поради


Вся правда про наркотики

Тютюн, алкоголь, токсичні речовини, наркотики тощо. Усі вони більшою чи меншою мірою впливають на мозок і психіку людини, її здатність тверезо мислити і відповідально діяти. Тому їх називають психоактивними речовинами (такими, що впливають на психіку людини).

Наркотичні речовини, наркотики – це група психоактивних речовин, вживання яких є особливо небезпечним. Найбільша небезпека психоактивних речовин, зокрема наркотиків, полягає в тому, що вони спричиняють залежність.

Спровокувати перше вживання може багато чого: почуття цікавості, бажання не показуватися іншим «білою вороною», невміння сказати «Ні»; присутність в житті проблем; просто поганий настрій. Через незнання людина впевнена в тому, що спробувати один раз — не страшно. На жаль, наркобізнес побудований на тому, що перший раз ніколи не буває останнім. Пробуючи наркотик, переходячи через психологічний бар’єр, людина одночасно переступає через фізіологічні (на рівні тіла) і юридичні, і моральні бар’єри. Кожен хто вперше вживає впевнений в тому, що «зі мною все інакше, все під контролем». Ця впевненість тільки від недосвідченості!!!

Що ми знаємо про наркотики і наркоманію? Чому двоє зі ста людей обирають для себе цей шлях — жорстокий, небезпечний, що заводить у глухий кут?

Щоб боротися з ворогом, його потрібно добре знати.

Пропонуємо переглянути антинаркотичну брошуру «10 точних фактів про наркотики»