Історія теперешніх будівель нашого закладу бере свій початок з 1872 року, коли затвердили «Положення про Лисичанську штейгерську школу».
Метою відкриття штейгерської школи була «підготовка штейгерів, тобто майстрів рудничної справи для кам’яновугільної промисловості».
Школи розпочала роботу з 1 вересня 1973 року. Вона розташовувалася в одноповерховому будинку, збудованому в першій половині ХІХ століття.
Історична забудова. Колишня Штейгерська школа (вид з задньої сторони будівлі), перший в Україні спеціалізований гірничий навчальний заклад.
24 травня 1916 року Лисичанську штейгерську школу перейменували в Лисичанське гірниче училище.
А з початком Другої світової війни та окупацією міста будівля була зруйнована. Відновлення почалося у вересні 1943 року і тривало до 1945 року.
Попередником Лисичанського професійного торгово-кулінарного ліцею є школа фабрично-заводського навчання №70, яка була організована в м. Верхній Лисичанського району у 1947 році для підготовки робітничих кадрів для вугільної промисловості.
На початку 60-х років ХХ ст. на її базі створено гірничопромислове училище №52, а у 1977 році – професійно-технічне училище торгівельного профілю.
Сучасну назву ліцей отримав у 2003 році після реорганізації та вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Луганської області.
Базарна площа, Штейгерська школа, 1913 р.
Будівля була зруйнована двічі, під час Другої світової війни та зараз, під час повномасштабного вторгнення російської федерації.
Наразі Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей є державним навчальним закладом системи П(ПТ)О Луганської області другого атестаційного рівня, який забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти. Має ліцензії на здійснення первинної професійної підготовки, перепідготовки, професійно-технічного навчання, підвищення кваліфікації за 13 відокремленими та інтегрованими професіями («Соціальний робітник. Адміністратор», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» , «Кухар», «Кондитер» , «Кравець», «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів», тощо) трьох напрямків економічної діяльності (додаток Б). У своїй діяльності ліцей керується чинними нормативними документами у сфері професійно-технічної освіти та Статутом, який затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України №687 від 10.05.2017 року. За роки свого існування Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей підготував понад 9 тис. кваліфікованих робітників, які працюють на підприємствах і в закладах сфери послуг м. Лисичанська, Луганської області та України.
Ліцей є юридичною особою й володіє правами власності на майновий комплекс, до якого входять:
- навчальний корпус – 1 859,4 м2;
- їдальня – 351 м2;
- виробничі майстерні – 923,6 м2;
- спортивна зала – 588 м2;
- господарські приміщення та гаражі.
Будівлі майнового комплексу побудовані дуже давно (виробнича майстерня – 1869 р., їдальня – 1901 р., навчальний корпус – 1939 р.).
Дата, з якої діє назва | Повна назва закладу |
18.08.2003 | Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей |
12.04.1984 | Професійно-технічне училище №52 м.Лисичанськ |
03.09.1977 | Професійно-технічне училище (ПТУ) №52 торгівельного профілю |
24.03.1962 | Горнопрофесійне училище (ГорПУ) №52 |