Міжнародний День толерантності – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

Міжнародний День толерантності

Міжнародний День толерантності

16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний День толерантності. Саме цього дня у 1995 році ухвалили Декларацію принципів терпимості та рішенням ЮНЕСКО запроваджено це свято. В Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від віросповідання, етнічної приналежності чи кольору шкіри. Ці принципи записані у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Цими днями в усьому світі проводяться акції, спрямовані проти екстремізму, різноманітних форм дискримінації та проявів нетерпимості. 

У Лисичанському професійному торгово-кулінарному ліцеї також було проведено низку заходів присвячених толерантності, культурі миру, нетерпимості до проявів насильства , дискримінації, підвищення обізнаності з питань протидії гендерно зумовленому насильству в умовах конфліктів та у пост конфліктний період.

 16  листопада практичний психолог В.А. Кочина  провела годину спілкування з здобувачами освіти групи 4-А, присвячених формуванню толерантності та культури миру, нетерпимості до проявів насильства, дискримінації.

Цього ж дня соціальний педагог Н.В. Михайська та заступник директора з НВиxР  Е.В. Крупеніна  провели заняття з елементами тренінгу «Толерантність – шлях миру» для першокурсників, де були розкриті поняття «толерантність», «толерантна особистість», «риси толерантної особистості». Учні прослухали пісню «Все золото світу» слова  якої спрямовані на формування доброзичливого та толерантного ставлення до інших людей, активно виконували вправи («Сніжинка», «Риси толерантної особистості», «П’ять добрих слів») та висловлювали свої думки щодо формування рис толерантної особистості. В кінці заходу всі отримали буклет «Толерантність у сучасному світі»

Спільно з учнівською молоддю дійшли висновку, що повинні поважати один одного, взаєморозуміти, проявляти терпимість та дотримуватися рівноправності. Ми всі різні, але рівні.

Будьте толерантними!