Міжнародний день відмови від куріння – Лисичанський професійний торгово-кулінарний ліцей

Міжнародний день відмови від куріння

Міжнародний день відмови від куріння

Міжнародний день відмови від куріння відзначається щороку в третій четвер листопада. Цього року цей день припав на 19 листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році, оцінивши згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку.

Метою Дня відмови від куріння є активні дії по сприянню у зниженні поширення шкідливої тютюнової залежності. Деякі люди не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від вживання тютюну для свого здоров’я  і здоров’я своїх дітей. Залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

В Міжнародний  день  відмови від куріння пропонуємо Вам:

переглянути відеоролик «Таємниці їдкого диму», з метою профілактики тютюнопаління серед учнівської молоді та інформування здобувачів освіти про шкідливість та згубний  вплив тютюну на здоров’я.

Міфи і реальність про куріння

Куріння – одна з найпоширеніших звичок, які завдають шкоди здоров’ю людини і цілого суспільства.

У процес куріння залучені практично всі верстви населення, у тому числі жінки і підлітки. Це соціальна проблема суспільства. Тютюнова залежність – офіційно визнана хвороба. Люди змушені боротися з нею самостійно, і це породжує чимало домислів і міфів.

 Міф 1. Куріння – це нешкідливе заняття

Куріння – головний фактор ризику захворювань легень, серця, нервової системи. 9 з 10 хворих раком легенів курили. Якщо людина почала палити в 15 років, тривалість життя зменшується більш ніж на 8 років. Почали палити до 15 років у 5 разів частіше вмирають від раку, ніж ті, хто почав курить після 25 років. Вчені Німеччини встановили, що кожна цигарка скорочує життя на 12 хвилин.

Міф 2. Кидати палити марно – здоров’я все одно вже не відновиш.

 Як тільки людина кидає палити, включається процес детоксикації: організм починає активно самоочищатися. Вже через три місяці, максимум – три роки організм курця може повністю позбутися всього того, що в ньому накопичилося. А значить, ризик розвитку захворювань, пов’язаних з тютюнової інтоксикацією, буде прирівнюватися до того, як якщо б він не курив. Треба тільки мати на увазі, що навіть 1-2 сигарети в день блокують включення процесу очищення організму. Якщо хочете оздоровитися, треба відмовитися від тютюну повністю.

Міф 3. Курять майже всі

Велика частина людства не курить. В економічно розвинених країнах мода на куріння поступово проходить. Зараз цивілізоване суспільство культивує спортивний стиль, спортивну фігуру, регулярні заняття фізичними вправами, щоденну гімнастику. Тютюнопаління може перешкодити кар’єрі. Все більше підприємців відмовляється брати на роботу курців. У США понад 35 млн. людей кинули палити, в Англії – понад 8 млн. осіб.

Міф 4. Куріння небезпечне тільки для тих, хто палить.

Давно встановили, що пасивні курці стають жертвами тютюну. Перебуваючи в компанії де курять, людина ризикує не тільки звикнути до тютюнового диму, але й отримати весь «букет» захворювань, пов’язаних з курінням. Пасивне куріння може вплинути на серцево-судинну систему, знижує здатність крові переносити до серця кисень, що веде до зниження фізичної активності.

Міф 5. Кинути курити легко.

На жаль, це не так. Більшість курців намагалися кинути палити хоча б раз у житті, і це у них не виходило. Самостійно це зробили не більше 3 чоловік з 100. За допомогою лікарів – 50 – 70. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з першої спроби це вдається лише кожному 100 курцеві зі стажем.

Міф 6. Відмова від куріння може бути шкідливою.

Коли включається механізм очищення, всі токсини з клітин тканин викидаються в кров, де їх вміст підвищується в 2-3 рази. У деяких завзятих курців це може проходити важко, аж до загострення хронічних захворювань. Кинути палити – це значить відмовитися від постійної інтоксикації свого організму. Зробити це ніколи не пізно.

 Міф 7. Кальян менш шкідливий, ніж сигарети

Ні. Вода, через яку проходить дим, очищає тільки від крупних твердих частинок. Завдяки тому, що такий дим вдихається легше, дрібні фракції, що залишилися, потрапляють у легені глибше, через що шкода, яка заподіюється одним курінням кальяну, рівна шкоді від 40 викурених сигарет.

Міф 8. Сигарети знімають стрес.

Ні, посилюють. Нікотин, що міститься в тютюнових виробах, викликає викид адреналіну, внаслідок чого у людини підвищується тиск, прискорюється серцебиття, підвищується рівень цукру в крові, через що тютюн підвищує чутливість до стресу. Але разом з цим нікотин ще й отруйний, так як токсично діє на мозок. Крім нього, з тютюновим димом в організм потрапляє безліч інших шкідливих речовин, які поступово призводять до погіршення здоров’я. І чим воно стає слабкіше, тим більше схильним до стресів стає людина.

 Міф 9. Дівчина, що курить виглядає привабливо / Хлопець, що курить, виглядає мужньо.

Насправді, більшості чоловіків не подобаються жінки, які курять. А якщо зважити на той факт, що в результаті куріння шкіра швидше старіє та стає сіруватого кольору, тускніє волосся, жовтіють зуби і з’являється неприємний запах з рота, від волосся та одягу, висновки про «привабливість» досить однозначні.

Щодо зовнішнього вигляду чоловіків, ситуація подібна. Окрім того, куріння сповільнює ріст м’язової маси та не сприяє заняттям спортом.